اخراج کودکان به هائیتی بدون گذرنامه هاییتی: گزارش


بر اساس یک گزارش جدید ، بیش از 40 کودک دارای گذرنامه غیرهاییتی در هفته جاری به هائیتی اخراج شدند زیرا دولت بایدن سعی کرد هجوم گسترده مهاجران غیرقانونی در مرز جنوبی را کاهش دهد.

بر اساس اعلام سازمان بین المللی مهاجرت ، که به فرایند اخراج شدگان کمک می کند ، از روز چهارشنبه ، از 1424 نفری که از ایالات متحده به هائیتی اخراج شده اند ، 41 نفر تبعه خارجی بودند.

جوزپه لوپرته ، رئیس ماموریت IOM ، به CNN گفت که از 170 کودک اخراج شده ، حداقل 30 کودک دارای گذرنامه شیلیایی ، 9 نفر دارای پاسپورت برزیلی و دو نفر دارای گذرنامه ونزوئلا هستند. والدین آنها هائیتی هستند.

لوپرته به CNN گفت: “بچه ها در این کشورها متولد شده اند ، آنها به خوبی اسپانیایی صحبت می کنند.” IOM قصد دارد با وزارتخانه هائیتی هائیتی که در خارج از کشور در زمینه کودکان زندگی می کنند همکاری کند.

اداره مهاجرت شیلی تأیید کرده است که هر کودکی که در این کشور متولد می شود یا دارای اقامت دائم است ، به این کشور خوش آمدید.

مقامات مهاجرتی آمریکا هواپیماهای حامل مهاجران را مستقیماً به هائیتی اخراج می کنند.
جان مور / گتی تصاویر
گفته می شود برخی از کودکان اخراج شده به هائیتی دارای گذرنامه شیلی ، برزیلی و ونزوئلا هستند.
گفته می شود برخی از کودکان اخراج شده به هائیتی دارای گذرنامه شیلی ، برزیلی و ونزوئلا هستند.
جان مور / گتی تصاویر

کلود جوزف ، وزیر خارجه هائیتی به نشریه گفت که برزیل آماده پذیرش کودکان و خانواده های آنها است. با این حال ، وزارت خارجه برزیل اعلام کرد که “مشکل گزارش شده تاکنون اطلاع رسانی نشده است”. این وزارتخانه افزود که کمک های کنسولی به شهروندان برزیلی ارائه می شود.

مقامات ونزوئلا در این مورد به طور علنی صحبت نکرده اند.

این اخراج ها حدود یک هفته پس از عبور هزاران مهاجر از ریو گرانده در تگزاس انجام شد ، جایی که تخمین زده می شود 15000 نفر در زیر پل بین المللی دل ریو اردو زده بودند.

دانیل فوت
دنیل فوت از نماینده ویژه خود در هائیتی استعفا داد و تصمیم دولت بایدن برای اخراج هائیتی ها از دل ریو ، تگزاس را “غیرانسانی” خواند.
درو اندگر / تصاویر گتی

انتقال پست مهاجران به اردوگاه از روز یکشنبه آغاز شد و تا اواخر روز پنجشنبه ، حدود 3100 نفر زیر پل باقی ماندند.

این وزارتخانه اعلام کرد که بیش از 5800 مهاجر از اردوگاه دل ریو خارج شده اند ، اما مشخص نکرد که چه تعداد از آنها در ایالات متحده آزاد شده اند. در بین کسانی که حذف شده بودند ، 1949 با 17 پرواز اخراج به هائیتی بازگردانده شد. DHS اعلام کرد که پروازها به طور منظم ادامه خواهد داشت.

بیش از 3900 مهاجر تحت مقررات CDC تحت عنوان 42 در ارتباط با COVID-19 برای اخراج از ایالات متحده تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند یا “در حال حذف” هستند ، به این معنی که به آنها اطلاع داده شده است تا ظرف 60 روز آینده به خدمات مهاجرت گزارش دهند. به هنوز مشخص نیست که چه تعداد از آنها مورد رسیدگی قرار گرفته یا به آنها اطلاع داده شده است.

هائیتی ها در 14 سپتامبر 2021 به کنسولگری هائیتی در سانتیاگو ، شیلی می رسند.
هائیتی ها در 14 سپتامبر 2021 به کنسولگری هائیتی در سانتیاگو ، شیلی می رسند.
الویس گونزالز / EPA-EFE / Shutterstock

هنگام انتقال مهاجران هائیتی به دریای کارائیب ، برخی از مقامات و خلبانان مهاجرت و گمرک در طول پروازهای اخراج مورد حمله مهاجران قرار گرفته و مورد حمله قرار گرفتند.

مقامات انتظامی به واشنگتن اگزامینر گفتند که در یک حادثه ، دو هائیتی در حالی که هواپیمای آنها روز دوشنبه در باند فرودگاه نیروی هوایی لاوگلین در دل ریو در حال پرواز بود از صندلی های خود فرار کردند و افسران ICE را گاز گرفتند.

هواپیما به دلیل آشفتگی به عقب برگشت اما هنوز مشخص نیست که آیا دو هائیتی ای دستگیر شده اند یا خیر.

هائیتی هایی که از ایالات متحده اخراج شده اند سعی می کنند سوار هواپیمایی شوند که در تلاش برای بازگشت به ایالات متحده بودند.
هائیتی هایی که از ایالات متحده اخراج شده اند سعی می کنند سوار هواپیمایی شوند که در تلاش برای بازگشت به ایالات متحده بودند.
AP / Joseph Odeline

به گفته مقامات ، پروازهای دیگر روز دوشنبه پس از “مخرب” شدن مهاجران غیرقانونی و شروع به “مبارزه” با کارکنان هواپیما لغو شد.

به گزارش NBC ، در حادثه ای جداگانه ، چندین هائیتی پس از فرود سه شنبه در پورتو پرنس ، خلبانان را مورد حمله قرار دادند و سه کارمند ICE را مجروح کردند.

دیدگاهتان را بنویسید