اختصاص ۶۸ میلیارد تومان به پروژه بزرگراه اهر-مشگین‌شهراحمد محرم‌زاده در گفتگو با خبرنگار بازار با ذکر این‌که پروژه بزرگراه اهر- تبریز علی‌رغم وعده‌های هنوز به‌طور کامل تکمیل نشده است، اظهار کرد: تقاطع غیرهمسطح سه‌راهی هریس، به ۳.۵ کیلومتر تبدیل می‌شود که جزو پروژه‌های بزرگراه در حال ساخت است که با تکمیل این موارد می‌توان بزرگراه اهر را گفت. -تبریز تکمیل شده است و از طرفی با اخذ دستور وزیر وقت راه و شهرسازی. کمربندی جنوبی با الحاق به بزرگراه اهر-تبریز چهاربانده می‌شود. امسال اعتبار 58 میلیارد تومانی به پروژه بزرگراه اهر-تبریز تزریق خواهد شد.

محرم با انتقاد از عملکرد ضعیف وزارت راه و شهرسازی در احداث زیرزاده ورودی شهر اهر کرد: قول داده شد که تا پایان سال ۱۴۰۰ پروژه زیر گذر ورودی شهر اهر تکمیل شود، اما به هر دلیلی این پروژه به مایه شرمساری مدیران تبدیل شده است. ادامه پیگیری‌ها مدیرکل راهداری آذربایجان‌شرقی قول داده‌اند که زیر گذر شهر اهر را تا هفته‌ای دولت امسال تکمیل کنند، امیدوارم این انتظار عمل کند..

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با تصویب بر این اساس بر اساس مبنای قرارگاه خاتم‌الانبیاء، ۶ کیلومتر از بزرگراه اهر-مشگین‌شهر در زیربار ترافیکی می‌رود، گفت: هنوز مجوز احداث یکی از تونل‌های بزرگراه اهر-مشگین‌شهر به طول ۵۰۰ متر صادر می‌شود. ساخته شده و حجم عملیات خاک برداری بسیار بالاست، برای این پروژه در سالجاری ۶۸ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است. که اجرای پروژه های عمرانی منوط به درآمدهای دولت است.

وی با اشاره به این‌که پروژه آزادراه تبریز- اهر- باکو، منطقه‌ای ارسباران را از خارج می‌کند، افزود: سفری به جمهوری آذربایجان با حضور نمایندگان مجلس و وزیر راه و شهرسازی، احداث آزادراه تبریز-باکو از محورهای گفتگو با رئیسجمهور آذربایجان که از طریق وزیر راه پیگیری می‌شود و با وجود مخالفت‌ها، ردیف اعتبار برای پروژه آزادراه تبریز-اهر-باکو منظور شده است، ممکن است پروژه زمان‌بر باشد، اما در آینده می‌توان منطقه ارسباران را از خارج خارج کرد..

محرم‌زاده از وزرات راه و شهرسازی برای احداث 83 کیلومتر راه روستایی شهرستان اهر طی سال‌جاری خبر داد و گفت: امسال وزارت راه و شهرسازی متدود تا 83 کیلومتر راه روستایی در شهرستان اهر احداث می‌شود که در صورت تحقق این وعده؛ شاخص خدماتی شهرستان اهر از راه ارتباطی روستایی مناسب به بالای 80 درصد خواهد رسید این در حالی است که 55 درصد روستاهای اهر از راه ارتباطی روستایی مناسب هستند..

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اهالی روستاهای دهستان ورگان جهت فروش تولیدات باغی؛ آسفالت‌ریزی راه ارتباطی به مشگین‌شهر را مطالبه می‌کنند به هر حال مؤظف به پیگیری مطالب مردمی که نهایتاً موفق می‌شوند دستور بگیرند و اکنون در مرحله انتخاب پیمانکار برای آسفالت‌ریزی هستند..