احداث ۱۲ هزار مگاوات نیروگاه جدید برق در کشوربه گزارش بازار، سید رضا فاطمی امین بعد از ظهر از جمعه در ادامه سفر استانی یک روز رئیس جمهور و هیئت دولت به استان مرکزی ضمن حضور در هم فکری با صنعتگران و فعالان اقتصادی شهرستان ساوه، با اشاره به گزارش خبرنگار برق به یکی از مهمترین مشکلات. صنایع کشور، بیان کرد: دولت دو اقدام مدت و بلند مدت را در این زمینه کوتاه به کار بسته است.

وی با بیان اینکه اقدام کوتاه مدت در مدیریت مصرف خواهد داشت، افزود: در سال های قبل از قطع برق برق که به واسطه آن می توان به صورت نامنظم بود و نارضایتی ها را به دنبال داشت اما این سعی شد تا با همکاری وزارت صمت و نیرو. این کار شکل نظام مندی بگیر.

وزیر صمت با بیان اینکه اقدام به مدت زمان ساخت نیروگاه های برق است، افزود: در 10 سال گذشته سه هزار مگاوات برق نیروگاه برق در کشور تامین می شود اما این کار را نمی توان دریافت کرد و امروز شاهد برق رسانی هستیم.

فاطمی امین با بیان اینکه چه مواردی از برق را تهدید می کند که خاموشی هایی را در بخش های خانگی و صنعتی به دنبال داشته است که از فقدانی که برآمده از توان برق کشور است، افزود: به منظور جبران عقب‌ما در حوزه تامین برق احداث ۱۲ هزار مگاوات نیروگاه جدید برق در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه ساخت این نیروگاه آغاز شده است، بیان کرد: شایسته است برای تولید برق مورد نیاز کشور، واحدهای با مصرف بالای برق در زمینه تولید برق ورود کنند و از سوی دیگر حمایت لازم در این حوزه نیز انجام شود.

وزیر معین هیئت دولت در سفر استانی به استان مرکزی برای شهرستان ساوه با بیان اینکه دولت همچنین تلاش می‌کند تا مشکلات صنایع را با اعمال سیاست‌های حمایتی و حمایتی را تحمل کند، گفت: از جمله منابع مهم دولت سیزدهم حمایت از تولید و رفع موانع است. .

به گزارش بازار، این بیست و نهمین سفر استانی هیئت دولت سیزدهم می شود که به مقصد استان مرکزی انجام شده است.