احتمال معکوس شدن روند جفت ارز USD/JPY به نفع ین ژاپن


به گزارش بازار، جفت USD/JPY پس از جستجوی ناموفق برای فراتر رفتن از مقاومت بحرانی روی نرخ 135.60 در سه جلسه گذشته، شاهد تنظیم منظم بوده است. این جفت آرزو از روز جمعه در همان محدوده روز پنجشنبه یعنی بازه ۱۳۴.۲۷-۱۳۶.۲۲ در حال نوسان است.

تشکیل الگوی طرح سر و شانه در نتیجه ساعتی، احتمال برگشت نزولی را پس از چند ماه افزایش قیمت افزایش می دهد که خط الگوی نمودار فوق از کف ۱۷ ژوئن در ۱۳۴.۲۷ مشخص شده است.

به نظر می رسد بازار دلار نمی تواند از میانگین متحرک نمایش ۵۰ روزه (EMA) در ۱۳۵.۲۴ دفاع کند که نشان دهنده یک روند نزولی کوتاه مدت است.

احتمال معکوس شدن روند جفت ارز USD/JPY به نفع ین ژاپن

افت شدیدتر زیر خط الگوی سر و شانه که از پایین ترین سطح ۱۷ ژوئن در ۱۳۴.۲۷ مشخص شده است، رتبه این جفت را به پایین ترین سطح ۱۵ ژوئن در ۱۳۵ می رساند. ۱۳۲.۳۶ در نمودار قیمت ظاهر خواهد شد.

از سوی دیگر، گاوه های دلار می پسندد از شکستن بالاترین نرخ روز پنجشنبه در نقطه ۱۳۶.۳۰، حرکتی به سمت بالا داشته باشد که در این صورت، این جفت در بالاترین قیمت دو دهه اخیر خود در ۱۳۶.۸۹ قرار خواهد گرفت. که آخرین بار در اکتبر ۱۹۹۸ ثبت شد و پس از آن به بالاترین سطح در سپتامبر ۱۹۹۸ یعنی ۱۳۹.۹۱ حرکت خواهد کرد.