اجرای طرح تغذیه رایگان دانش آموزان از اول مهر/ شیر و نان غنی شده برای 5 میلیون دانش آموزگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزساعد ساتری فرد، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در برنامه مجله علمی روزنه رادیو درباره پوشش تغذیه رایگان دانش آموزان گفت: موضوع تغذیه دانش آموزان از سال 1388 تاکنون از سیستم آموزشی حذف شده است. آبه با پیگیری وزیر آموزش و پرورش و فرهنگ و موافقت و حمایت سازمان برنامه و بودجه و معاون اول رئیس جمهور اعتبار خوبی برای تغذیه تایید شد.

وی از اختصاص یک میلیارد و 150 میلیون تومان برای این موضوع خبر داد و افزود: با توجه به اینکه بخش بزرگی از دانش آموزان یعنی حدود سه تا پنج میلیون دانش آموز در مناطق روستایی، عشایری، مرزی و حاشیه شهرها هستند، باید مشمول این طرح شوند. ، نیاز مالی ما بیشتر از مبلغ تخصیص یافته است.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش افزود: در تلاش هستیم تا با مشارکت چند نهاد از جمله بنیاد مصطفی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و آستان قدس رضوی از مهرماه امسال اجرای طرح را آغاز کنیم. .

وی از اجرای آزمایشی این طرح در استان سیستان و بلوچستان و استان البرز خبر داد و گفت: حدود 75 هزار دانش آموز را در طرح آزمایشی تحت پوشش قرار دادیم.

ستاری فرد ادامه داد: از مهرماه امسال حداقل 3 تا 5 میلیون دانش آموز تحت پوشش طرح تغذیه رایگان شامل شیر رایگان، نان غنی شده با ویتامین D و روی و جدای از توزیع ریزمغذی ها و مکمل های یاری و یاری آهن قرار می گیرند. به خصوص برای دختران دنبال خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه اولویت ما دانش آموزان مقطع ابتدایی و متوسطه و دانش آموزان عشایری، روستایی، مرزی و حاشیه شهرستان است، گفت: طبق برآوردهایی که داریم به 5 میلیون دانش آموز رسیده ایم اما تحقق از این تعداد بستگی به پوشش اعتباری و حمایت افراد دارد.

منبع: فارس

انتهای پیام/*