اتصال دانشجویان به بازار و صنعت با ارائه فعالیت های علمی


برای گزارش دادن شبکه خبری تهران نیوز به گزارش سرویس استان های خبرگزاری آناجامعه علمی در دانشگاه آزاد اسلامی چند سالی است که زیر نظر باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان از هر واحد دانشگاهی کشور فعالیت می کنند و سالانه فعالیت آنها رتبه بندی و اعلام می شود.

کانون دانشجویی پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی با امتیاز 117 و 30 فعالیت در گروه ملی A+ در آخرین رتبه دفتر مرکزی پژوهشگران جوان و باشگاه نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفت.

خبرنگار خبرگزاری آنا به شماره 86 پروندهتوسعه دانش جدید با انجمن های علمیوی درباره ماموریت ها، اهداف، برنامه ها، دستور کار و دستاوردهای انجمن علمی دانشجویی روانشناسی پژوهشگران جوان و باشگاه نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس، با ملکه قاسمی، دانشجوی روانشناسی رنگارنگ و دبیر گفتگو کرد.

قاسمی با بیان اینکه انجمن علمی دانشجویی روانشناسی پژوهشگران جوان و باشگاه نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس در سال 1396 توسط طهمورث آقاجانی تأسیس شد، اظهار داشت: این انجمن در حال حاضر دارای 70 عضو ثابت و 30 عضو فعال است.

وی افزود: انجمن های علمی دانشجویان مرز بین دانشگاه، صنعت و پژوهش هستند و از این طریق دانشجویان می توانند پیشرفت کنند و انگیزه لازم را برای انجام فعالیت ها کسب کنند.

دبیر انجمن علمی دانشجویی روانشناسی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس گفت: تجربه فعالیت های دانشجویی در این انجمن ها بسیار مفید است و دانشجویان می توانند در تمام مراحل زندگی از آن استفاده کنند.

حمایت مناسب دانشگاه از انجمن های علمی

قاسمی درباره نقش انجمن های علمی به عنوان هسته های تخصصی در توسعه علمی و توسعه علم و دانش به ویژه دانش روز؟ پاسخ: با توجه به اینکه فعالیت های گسترده در انجمن ها صورت می گیرد و هدف اصلی آنها ارتباط دانش آموزان با بازار کار و صنعت می باشد، برای انجام کلیه پروژه های دانشجویی راه آسانی محسوب می شود.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه همه می توانند در حوزه استارت آپ ها، پروژه های فناورانه، علمی و پژوهشی کار خود را ارائه دهند، A.V.

وی در پاسخ به این سوال که حمایت دانشگاه از انجمن های علمی دانشجویی را چگونه ارزیابی می کنید و مشکلات و چالش های مسیر شغلی خود را چه می دانید؟ وی گفت: تاکنون دستگاه شهرقدس یکی از بهترین ها بوده و دانشگاه در تمامی زمینه ها اعم از علمی، پژوهشی، فوق برنامه و… از دانشجویان فعال بهره برده است.

اتصال دانشجویان به بازار و صنعت با ارائه فعالیت های علمی

قاسمی درباره اینکه چگونه انجمن های علمی را تقویت کنیم تا در پیشبرد علم موفق باشیم؟ وی بیان کرد: برای جذب دانشجو راه های مختلفی وجود دارد. اما بهترین راه این است که هدف فرد از حضور در این سازمان مشخص باشد و در راستای ارتقای فعالیت های خود قدم بردارد. از آنجایی که برای هر رشته و هر گروه در زمینه های مرتبط تری فعالیت می کنند، انجمن های متفاوتی وجود دارد، دانشجویان علاقه مند به حضور در آن هستند. انجمن های علمی در راستای پیشرفت دانشگاه گام برداشته اند و مسئولان نیز در پیشبرد اهداف کمک می کنند.

دبیر کانون دانشجویی روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس تصریح کرد: انجمن روانشناسی به همت و اراده اعضای هیئت مدیره در مدت کوتاهی در گروه A+ قرار گرفت و اهداف بزرگتری مانند انعقاد را دنبال کرد. تفاهم نامه با انجمن روانشناسی کشور، جامعه نیروی انتظامی کشور و بهزیستی شهرقدس. و … و در همین راستا همایش بزرگ روز روانشناس رخ داد.

به گزارش آنا، انجمن های علمی متشکل از دانشجویان فعال، با انگیزه و با ظرفیت بالا هستند که دانشجویان علاقه مند به فعالیت های پژوهشی و علمی را گرد هم می آورند و متمرکز می کنند. بیشتر این ظرفیت ها به صورت بالقوه شروع کار است و اگر دانشگاه ها بستر مناسبی را برای فعالیت انجمن ها فراهم کنند; به فعلیت رساندن این ظرفیت ها دور از دسترس نخواهد بود. لذا برای ارتقای روحیه علمی، توانمندسازی و ایجاد انگیزه در دانشجویان، دانشگاه باید انجمن های علمی دانشجویی را فعال و حمایت کند.

منبع: من

انتهای پیام/*