اتحادیه اروپا از ذخیره گازی زمستانی استفاده کردبه گزارش بازار، شبکه تلویزیونی آر تی روسیه در سایت خود نوشت: اتحادیه اروپا ناچار از ذخیره گاز (زمستانی) خود استفاده کردند.

در حال تجربه یک کاهش در میزان ذخیره (خود) از زمانی هستند که به طور فعال، ذخیره سازی انرژی برای بعدی را آغاز کردند.

برابر تازه‌ترین داده‌ها از (موسسه زیرساخت اروپا که بلومبرگ آن را نقل کرده است، میزان ذخیره گاز اروپا در این هفته اولین بار در دو ماه (گذشته) کاهش یافت.

این کاهش، که به عنوان نشانه‌های از بحران اقتصادی در حال عمیق شدن در اروپا، تلقی می‌شود، باعث شد تا (قیمت) و ستدهای آینده سوخت، بالاترین افزایش هفتگی خود را از فوریه فوری داشته باشد.

وارن پترسون، رئیس راهبرد فرآورده های اصلی برای گروه آی آن جی، به این رسانه خبری: «روشن است که این میزان کاهش در فصل تزریق (به ذخایر) ذخیره نمی شود. این (وضع) برای بازار بی ثبات کننده خواهد بود. احتمال دارد که از قیمت‌ها (ی فزاینده نفت و فرآورده‌های نفتی) پشتیبانی شود.»

کاهش ذخیره، که بیشتر وقت‌ها در اوج فصل زمستان رخ می‌دهد، در میانه تضمین تامین گاز برای مشتریان ایتالیا، آلمان، فرانسه و اتریش که دو روز پیش، «گازپروم» شرکت بزرگ انرژی روسیه اعلام کرد، رخ داده است.

در روز سه شنبه، شرکت سنت پترزبورگ روسیه اعلام کرد که انتقال گاز از خط لوله نورد استریم را پس از آن شرکت “زیمنس انرژی”، تامین کننده تجهیزات آلمانی تامین کننده دستگاه های تلفن گاز را به محل ایستگاه های کمپرسور آن بازگرداند، کاهش می دهد. .

این شرکت روسیه همچنین میزان تامین گاز تحویلی به فنلاند، لهستان، بلغارستان، اورست دانمارک، شرکت گازترا هلند، و شرکت شل بزرگ برای قراردادهای آلمانی اش را کاهش داد. اقدام شرکت یاد شده به دلیل خودداری آن‌ها از عمل به پیشنهاد مسکو به پرداخت بهای گاز به روبل در واکنش به تحریم‌های فراگیری که بسیاری از کشورهای غربی و دیگر کشورهای ضد روسیه را به اجرا گذاشتند، گرفت.

میزان گازی که روسیه به سایر بخش‌های اروپا از طریق خط لوله نورد استریم می‌دهد، برابر گزارش‌ها تا ۶۰ درصد در این هفته کاهش یافت که باعث افزایش قیمت‌ها شد.