آیا فتق دیسک کمر منجر به جراحی می شود؟روژین نیکورای، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در گفت و گو با خبرنگار خدمات اجتماعی شبکه خبری تهران وی در خصوص علل و علل ابتلا افراد به بیماری دیسک کمر و گردن گفت: ساختار یا آناتومی ستون فقرات بین دو مهره قرار دارد که از دو قسمت داخلی و خارجی تشکیل شده است.


بیشتر بخوانید:

چگونه می توان فتق دیسک کمر را درمان کرد؟


وی افزود: در فاصله بین سوراخ‌های بین مهره‌های ستون فقرات، ریشه‌های عصبی سوراخ بیرون می‌آیند و بر اساس هر ریشه عصبی از سوراخ بین مهره‌ها خارج شده و به اندام‌های تحتانی (کمر و کمری) می‌رسد. ).)”

این کارشناس طب فیزیکی و توانبخشی با اشاره به یکپارچگی دیسک گفت: قسمت داخلی دیسک دارای ماده ای به نام ژلاتین و قسمت خارجی آن حالت کشسان و انعطاف پذیری دارد که قوی است و اگر به هر دلیلی دارای A است. فعالیت زیاد، کار فنی و فشار بر روی دیسک انعطاف پذیری کاهش می یابد.

نیکرای خاطرنشان کرد: در نتیجه قسمت بیرونی پاره شده و مواد پلاتین داخلی بی فایده است و این بیرون زدگی روی ریشه عصب اثر منفی می گذارد و علائم خود را نشان می دهد.

وی با اشاره به علائم بیماران مبتلا به فتق دیسک کمر گفت: برخی از بیماران ممکن است تنها کمردرد داشته باشند اما دیسک کمر بر اساس درگیری ریشه عصبی در بازو «ساعد» درد را در ناحیه دست و دیسک گردن نشان می دهد. ” و انگشتان دست می رسند.

درگیری ریشه های عصبی منجر به ضعف اندام ها می شود

وی گفت: بیماران مبتلا به دیسک کمر حتی ممکن است در باسن خود احساس درد کنند و گزگز و بی حسی پاها و پاها از دیگر علائم بیماری دیسک کمر و گردن است.

نیکرای توضیح می دهد: اینها علائم اولیه هستند و اگر درد به ریشه عصبی فشار بیاورد مشکل ایجاد می کند و درگیری ریشه عصبی منجر به ضعف در اندام ها می شود.

وی تاکید کرد: دیسک گردن با خم شدن فرد به سمت پایین و این گونه فعالیت ها قوی می شود و اگر فرد گردن را صاف نگه دارد و دست ها را بالا و پشت سر بگذارد، درد بهبود می یابد.

وی گفت: درد سرسره معمولاً با نشستن، دراز کشیدن، ایستادن و خوابیدن بهبود می یابد و خم شدن نیز کمردرد را تشدید می کند.

نیکرای با اشاره به درمان بیماران مبتلا به دیسک گردن و کمر افزود: این افراد را بر اساس علائم و میزان درد درمان می کنیم و در صورت داشتن درد مداوم، ضعف پیشرونده اعصاب و بیرون زدگی دیسک در ناحیه کمر این افراد را درمان می کنیم. در منطقه، درمان دشوارتر می شود.”

وی گفت: بیشتر دیسک ها با دارو، فیزیوتراپی، آب درمانی و ورزش های تخصصی بهبود می یابند و تزریق های تخصصی در ناحیه کمر، اطراف عصب و کانال نخاعی باعث کاهش درد بیماران می شود.

این متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در خصوص روش های پیشگیری از فتق دیسک کمر گفت: ورزش و پیاده روی منظم، تمرینات قدرتی در کنار تقویت عضلات ستون فقرات، شکم و باسن در پیشگیری از دیسک کمر و گردن بسیار موثر است.

نیاز به پیاده روی منظم و ورزش برای پیشگیری از بیماری

نیکری در ادامه توضیح داد: اصول صحیح بلند کردن اجسام سنگین، خم شدن و نشستن طولانی مدت برای افراد مناسب نیست و در صورت نشستن طولانی باید هر 50 دقیقه یکبار پیاده روی سبک انجام داد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین افرادی که به طور مداوم راه می روند و پیاده روی می کنند باید بین فعالیت ها استراحت کنند و در بسیاری از موارد کشش دیسک با درمان های ساده و بدون جراحی بهبود می یابد و بیمار تا سال های آینده مشکلی نخواهد داشت.

وی گفت: افزایش سن باعث کاهش انعطاف دیسک کمر و افراد را مستعد فرسایش یا پارگی دیسک می کند، بنابراین ورزش منظم و بلند کردن صحیح و نشستن طولانی مدت از عوامل کلیدی در کاهش بیماری دیسک است.

به نظر شما ورزش هوازی در کاهش بیماری دیسک کمر و گردن موثر است؟ او گفت بله.” افرادی که عضلات لازم را در بدن و شکم خود دارند از فشار به پشت و گردن جلوگیری می کنند.

وی با انتقاد از اینکه برخی افراد تحرک ندارند، گفت: زندگی ماشینی عامل بسیاری از بیماری هاست در حالی که با رعایت اصول زندگی و تغذیه صحیح می توان از بیماری ها پیشگیری کرد.

وی گفت: رسیدن به وزن ایده آل در کاهش بیماری دیسک کمر و گلو نیز بسیار موثر است و افرادی که سیگار می کشند نیز مستعد فتق دیسک کمر هستند.

انتهای پیام/*