آیا خوردن تخمه سیب خطرناک است؟ – دکتر روی هادیمیان


ه آیا خوردن تخمه سیب خطرناک است؟

سیب آنقدر مفید و مفید است که برخی افراد این میوه را در رژیم غذایی روزانه خود گنجانده و به طور منظم از آن استفاده می کنند. سیب از دیرباز به عنوان نمادی از سلامتی در میان جوامع مختلف شناخته شده است و دارای خواص زیادی مانند کاهش و تنظیم سطح کلسترول خون ، افزایش میکروب های مفید در دستگاه گوارش و کمک به حفظ سطح قند خون است.

بسیاری از مردم معتقدند که دانه سیب سمی است و در مصرف آن دقت می کنند. دانه های سیب حاوی ترکیب گیاهی به نام آمیگدالین هستند. همچنین در دانه های میوه هایی مانند سیب ، بادام ، زردآلو ، هلو و گیلاس یافت می شود. اما آیا واقعا دانه های سیب سمی هستند و باید از آنها اجتناب کرد؟

وقتی دانه ها جویده یا آسیاب می شوند ، آمیگدالین به سیانور یا سیانید تبدیل می شود که در دوزهای بالا سمی و حتی کشنده است. اما فردی که به طور تصادفی چند سیب بخورد عوارض جانبی نخواهد داشت. علائم مسمومیت با سیانید شامل تنگی نفس و تشنج است و ممکن است باعث از دست دادن هوشیاری شود.

آمیگدالین بخشی از حفاظت شیمیایی دانه است. وقتی لوبیا جویده یا هضم می شود ، آمیگدالین به سیانور تبدیل می شود. اگر سهواً دانه های سیب می خورید ، نگران نباشید ، زیرا مقدار کمی آمیگدالین توسط آنزیم های موجود در بدن سم زدایی می شود. با این حال ، مقادیر زیاد می تواند خطرناک باشد. میزان سیانید موجود در دانه های سیب بسیار کمتر از میوه های دیگر است ، اما به خاطر داشته باشید که مصرف زیاد دانه های سیب می تواند شما را بیمار کند.

برای استفاده از رژیم غذایی آنلاین دکتر روی هادیمیان روی پیوند زیر کلیک کنید:

رژیم آنلاین دکتر روی هادیمیان را دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید