آیا احتمال کاهش امنیت شبکه اتریوم پس از ادغام وجود دارد؟


به گزارش بازار، حرکت قریب الوقوع اتریوم به سمت یک مدل اعتبارسنجی اثبات سهام این سوال را در ذهن همگان مطرح می‌سازد که آیا مرج اتریوم می‌تواند شبکه محبوب ارزهای دیجیتال جهان را حداقل به طور موقت با مشکل امنیت ایجاد کند؟ انتظار می‌رود که تغییر مدل عنوان مثال کار با منابع سنگین که به The Merge می‌شود زودی کامل شود. در ادامه با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال را بیابید.

دور شدن از اعتبار سنجی اثبات کار توسط اتریوم

دور شدن از اعتبار سنجی اثبات کار توسط اتریوم در دسامبر ۲۰۲۰ آغاز شد و انتظار می‌رود که به ۹۹.۹۵ درصد مصرف انرژی توسط بلوک چین کاهش یابد، از ۱۱۲ تراوات برق در سال به تنها چند مگاوات کاهش یابد. دلیل این امر این است که کار شامل مسابقات گره‌هایی را با انجام محاسبات (ماینینگ) برای انجام یک بلوک جدید در ازای دریافت، اثبات می‌کند، در حالی که در اثبات شرط، اعتبارسنج‌ها به راحت ملزم هستند که توکن‌هایی را از آن نگه دارند و دارند. اشتراک بگذار.

در انجمن اتریوم علیرغم صرفه جوئی‌هایی که در انرژی به تغییر الگوریتم جماع ایجاد می‌شود، این سوئیچ به طور جهانی حمایت نمی‌شود و این افراد اکوسیستم برخی از امنیت‌های امنیتی را بیان می‌کنند، از جمله مواردی که می‌توانند از نظر احتمالی معتبر ارزیابی شوند. که می‌توانند آنها را قادر به دستکاری کند. به بیانی دیگر می‌توان گفت که تأثیری بر این اثبات دارد که هنوز دیده نشده است. ادغام نهایی زمانی اتفاق می‌افتد که شبکه به یک مقدار «سختی کلی» معروف به سختی کل پایانه برسد.

مرج اتریوم، پایان ماینینگ در بلوک چین است

در واقع افراد و گروه‌هایی که در حال حاضر روی بلوک چین اتریوم می‌کنند، پس از انجام این سوئیچ، دیگر نمی‌توانند این کار را انجام دهند. اگر اتریوم می‌گوید، این نسخه را روی نسخه ناسازگار انجام می‌دهند و «نمی‌توانند توکن‌های اتر ارسال کنند یا در شبکه اتریوم از ادغام فعالیت‌ها انجام دهند». گروه اتریوم به طور رسمی اذعان هستند که: «ادغام نشان‌دهنده پیوستن لایه اجرایی موجود اتریوم با لایه جماع اثبات سهام جدید آن، Beacon Chain است. این فرآیند نیازمند به تولید انرژی در بین می‌برد و در عوض شبکه را با استفاده از ETH سهامدار ایمن می‌کند.

شاردینگ پرداخت‌های اتریوم را سرعت می‌بخشد

علاوه بر این برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی، اتریوم می‌گوید این حرکت به آن امکان می‌دهد تا ارتقاءهایی را از جمله معرفی «شاردینگ» انجام دهد، ابزارهای تقسیم‌بندی که مجموعه‌های بزرگی از داده‌ها را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم می‌کند که بلوک چین را پذیرفته‌تر می‌کند و می‌کند. امکان پردازش سریعتر از آنچه در حال حاضر وجود دارد.

مهم‌ترین رویداد در تاریخ ارزهای دیجیتال

حرکت اتریوم به سمت اثبات سهام یکی از مهم‌ترین رویدادها در تاریخ ارزهای دیجیتال به حساب می‌آید و رگولاتورها و سایر شبکه‌ها آن را از نزدیک مشاهده می‌کنند. حتی وب گوگل را که سرمایه گذاری در ۳ خود را افزایش می دهد، وادار کرد تا یک شماره معکوس ایجاد کند که وقتی کاربران عبارت «مرج اتریوم» را جستجو کنند، می توانند مشاهده کنند.

سوروکو توضیح داد: اتریوم به عنوان پایه‌ای برای بسیاری از ارزهای دیجیتال، NFTها و سایر فعالیت‌های مرتبط با بلوک چین عمل می‌کند. ادغام اتریوم 2 بسیار است زیرا به مشکلات محدودیت پذیری و بهره وری انرژی در الگوریتم اجماع مهم اثبات کار می‌پردازد. اما توجه داشت که ادغام آتی تنها یک قدم در توسعه تریوم است، اما گامی مهمی است که مجموعه‌ای از تغییرات بعدی را ممکن می‌سازد.

روزهای ماینینگ بیت کوین احتمالاً به انتها نزدیک است

ادغام اتریوم همزمان با فراخوان‌هایی است که برای بیت کوین و سایر پلتفرم‌های محبوب بلوک چین دور شدن از اثبات کار انجام می‌شود. دولت ایالات متحده اخیراً پیشنهاد کرده است که تنظیم کننده ها می توانند با انتخاب ارزهای دیجیتال به دلیل ردپای کربنی که ایجاد می کند، مقابله کند. در گزارش دفتر سیاست علم و فناوری کاخ سفید آمده است که ماینرها باید برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای اقدام کنند.

داده‌های بیشتر در مصرف انرژی از بخش کریپتو در حال گردآوری است و استفاده از انرژی برای به حداقل رساندن زیان‌ها و ترویج «استفاده از فناوری‌های دارای رمزنگاری حافظ محیط زیست» ایجاد می‌شود. کاخ سفید در مورد تأثیر رمز ارز بر تغییرات آب و هوایی نوشت: «اگر این کاهش در گزارشات ناکارآمد باشد، دولت باید اجرا را بررسی کند و کنگره ممکن است قوانین را برای محدود کردن یا حذف استفاده از انرژی بالا در نظر بگیرد. بگیر.»

این موضوع چه تاثیری بر سرمایه گذاران بالقوه خواهد داشت؟

اگر انتظار نمی‌رود که ادغام اتریوم باعث سریع‌تر شدن شبکه یا کاهش هزینه‌های تراکنش فوری شود، سرمایه‌گذاران می‌توانند امکاناتی را در این مسیر ببینند. در حالی که هیچ نتیجه‌ای قطعی نیست، ادغام نمی‌تواند در ازمدت برای سرمایه‌گذاران به دلیل زمینه‌ای که برای ارتقاء سرعت، کارمزد و توسعه اکوسیستم در آینده ایجاد می‌کند، امکان پذیر باشد.

تراکنش‌های سریع‌تر و کارمزدهای پایین‌تر در نهایت می‌توانند به کاربران بیشتر کمک کنند، که می‌توان به ارزش اتریوم، ارز دیجیتال بومی اتریوم، که سرمایه‌گذاران برای انجام تراکنش‌های پلتفرم از آن استفاده می‌کنند، تأثیر بگذارد.

آیا این ادغام اتریوم را کمتر در برابر هکرها آسیب می‌کند؟

آیا احتمال کاهش امنیت شبکه اتریوم پس از ادغام وجود دارد؟

این ادغام حتماً اتریوم را ایمن تر می کند. در واقع پس از ادغام، سرمایه گذاری اولیه مورد نیاز برای اعتبارسنجی تراکنش ها در بلوک چین حدود 5500 دلار یا 33 ETH هزینه خواهد داشت. این هزینه‌های است که همه، از جمله هکرها، برای ورود به شبکه در وهله اول باید متحمل شوند. با توجه به این مانع، گوربونوف انتظار دارد که اتریوم بسیار ایمن تر شود. با این حال، کینگ هشدار می‌دهد که بلاک چین همیشه در برابر هکرها آسیب خواهد بود. پس از ادغام، طبیعت‌های اتریوم ممکن است به تغییر طراحی اساسی در شبکه متفاوت باشد، اما خطرات امنیتی همیشه یکسان خواهد ماند. امنیت خطر سایبری همیشه مهم است.

به یاد داشته باشید، اتر یا همان ارز دیجیتال شبکه اتریوم، چیزهای زیادی از ارزهای دیجیتال، دارایی بسیار بی ثباتی است که بدون هیچ تضمینی برای کسب سود، در معرض نوسانات غیرقابل پیش بینی ارزش است. توصیه‌ها می‌توانند بیش از آنچه می‌خواهند از دست بدهند، روی این نوع دارایی‌ها سرمایه‌گذاری کنند. برای خرید اتریوم و مشاهده لحظه‌ای قیمت اتریوم اینجا کلیک کنید.