آمریکا به حمایت از ناآرامی ها در ایران ادامه می دهدگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزند پرایس، سخنگوی ایالات متحده آی تی. وزارت امور خارجه در یک کنفرانس مطبوعاتی شامگاه سه شنبه به وقت محلی با تاکید بر حمایت ایالات متحده گفت. پاسخگوی مقامات جمهوری اسلامی ایران

جیل بایدن، همسر رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی مدعی شد که جهان به شعار «زن، زندگی، آزادی» زنان شجاع ایران گوش می دهد.

همسر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با اشاره به روز جهانی دختر در حمایت از ناآرامی های جاری در ایران گفت: زنان و دختران شجاع ایرانی با اقدامات قهرمانانه و شعار زن، زندگی، آزادی صدای خود را برای شنیدن همه بلند کرده اند. ” بدانید که دنیا تماشا می کند و ما گوش می دهیم.

باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا و همسرش میشل اوباما نیز با صدور بیانیه ای به بهانه روز جهانی دختر بچه از این ناآرامی ها حمایت کردند.

آنها در بیانیه ای مدعی شدند: ما در همبستگی با زنان و دختران شجاع ایرانی که الهام بخش جهانیان در اعتراضات بودند ایستاده ایم.

اوباما مدعی شد که آینده متعلق به زنان و دختران ایرانی خواهد بود که می خواهند از سکوت خودداری کنند.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی بایدن، روز دوشنبه به وقت محلی درباره تداوم آمریکا گفت.

وی در حمایت از ناآرامی های ایران مدعی شد: معترضان شهروندان ایرانی هستند که به رهبری زنان و دختران خواستار حیثیت و حقوق اساسی خود هستند.

این مقام آمریکایی ادامه داد: ما در کنار آنها هستیم و از کسانی که می خواهند با اعمال خشونت علیه آنها صدای آنها را خاموش کنند، پاسخگو خواهیم بود.

دولتمردان آمریکایی که سال هاست به بهانه دفاع از دموکراسی و حقوق بشر در تمامی امور کشورهای غیرمتعهد دخالت می کنند، اما چشمانشان به بسیاری از موارد جنایت و نقض حقوق بشر توسط متحدان و متحدان بسته است، این بار نیز. با ادعای دفاع از حقوق ایرانیان به ویژه زنان؛ جوانان ایرانی سوار بر موج عواطف ناب، شاید راهی برای تحقق اهداف پنهان خود از یک موضوع داخلی بیابند.

رئیس جمهور دموکرات آمریکا که این روزها پایگاه و محبوبیت سیاسی اش و حزبش در مقابل حزب رقیب جمهوری خواه در آستانه انتخابات میان دوره ای کنگره در پایین ترین سطح ممکن قرار دارد، در عین حال پیام داد و به مذاکره مستقیم اشاره کرد. با جمهوری اسلامی ایران، نه تنها تحریم‌های جدید حقوق بشری را اعمال کرد، بلکه خواستار تسهیل دسترسی بیشتر ایرانیان به جریان آزاد اطلاعات با استفاده از ابزارهای مدرن شد. این سازمان به دنبال تحقق همان اهدافی است که واشنگتن برای بیش از چهار دهه تمام راه‌های سنتی را در این زمینه امتحان کرده است.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، با بهره گیری از ناآرامی های 11 اکتبر در ایران، گامی مشابه با باراک اوباما، رئیس جمهور سابق دموکرات آمریکا در حوادث سال 2008 برداشت.

در 14 اکتبر، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری (OFAC) اسامی هفت مقام ارشد جمهوری اسلامی ایران را در فهرست تحریم ها قرار داد و گفت که این افراد به دلیل نقششان در سرکوب اعتراضات تحریم شده اند و قطع رابطه کردند. دسترسی ایران به اینترنت

در 31 سپتامبر، ایالات متحده

منبع: ایرنا

انتهای پیام/