آمریکایی ها و غربی ها به دنبال ضربه زدن به استقلال و حاکمیت ملت ها هستندبه گزارش شبکه اطلاع رسانی تهران نیوز ، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (یکشنبه) در دیدار قاسم جورمت توکیف رئیس جمهور قزاقستان و هیئت همراه با اشاره به روابط عمیق تاریخی و فرهنگی ایشان و روابط فرهنگی و فرهنگی ایشان، به ایشان اشاره کردند. دنبال کردن دو کشور بر همکاری در زمینه های مختلف به ویژه همکاری های منطقه ای تاکید کرده اند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، هماهنگی در مسائل سیاسی و اقتصادی را برای توسعه روابط ضروری دانستند و بر ضرورت فعال‌سازی کمیسیون مشترک تأکید کردند: طرفین باید تلاش خود را برای پیگیری توافق‌ها و اجرای آن کاهش دهند.

رهبر انقلاب اسلامی گسترش همکاری‌های فرهنگی ایران و قزاقستان را نیز مهم خواندند و افزودند: تبدیل شدن به علم بین دو کشور.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره مسائل مربوط به اوکراین نیز گفتند: مشکل اصلی اوکراین این است که غربی‌ها برای توسعه ناتو تلاش می‌کنند و هر کجا که بتوانند به فکر گسترش نفوذ خود نیستند.

وی خاطرنشان کرد: باید به این موارد دقت کرد و مراقب بود، زیرا آمریکایی‌ها و غربی‌ها همواره تلاش می‌کنند حوزه نفوذ خود را در مناطق مختلف از جمله شرق و غرب آسیا گسترش دهند و استقلال و حاکمیت ملت‌ها را خدشه‌دار کنند.

در این دیدار که رئیس جمهور کشورمان نیز حضور داشت، آقای قاسم جورمات توکیف، رئیس جمهور قزاقستان، گفت: گفتگوهای بسیار خوبی با آقای رئیسی داریم و اسناد امضا شده توسط دو طرف می تواند راه را برای پیشرفت بیشتر هموار کند. گسترش روابط دو کشور».

رئیس جمهور قزاقستان با تشابهات تاریخی و فرهنگی ایران و قزاقستان از پیشنهاد مقام معظم رهبری برای تشکیل کمیته علمی جزایر فارو استقبال کرد و دیدگاه های خود را در مورد مسائل منطقه و اوضاع اوکراین بیان کرد و شرایط را تشریح کرد. ماه گذشته ارائه شد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

انتهای پیام/*