آماده ۸۰ بسته بندی خرما با ظرفیت ۹۰ هزار تن برای برداشت محصول در استان بوشهرنوذر منفرد در گفت‌وگو با خبرنگار بازار اظهار داشت: تولید مواد غذایی از خانواده گندم و خرما و گوجه فرنگی و سبزیجات و … از ماموریت‌های حوزه جهاد کشاورزی استان بوشهر است و در این مسیر نهایت تلاش خود را به کار می‌گیریم.

وی افزود: در یک سال اخیر بالغ بر یک میلیون و ۵۵۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در استان بوشهر تولید و برداشت و به بازار مصرف ارسال شده است.

مدیر کل جهاد کشاورزی استان بوشهر خاطر نشان کرد: خرما یک استراتژی برای استان است و از هفته گذشته برداشت رطب از دشتستان آغاز شد و شهریور ماه نیز خرما را برداشت کرد.

منفرد مشخص کرد: پیش بینی برداشت ۱۷۰ هزار تن خارک و رطب و خرما است که حدود ۱۲۵ هزار تن خرما و ۴۵ هزار تن خارک و رطب است.

وی افزود: توسعه صنایع تبدیلی و بسته‌بندی و تجهیز سردخانه‌های خرما در استان یک‌اولویت است و جهاد کشاورزی اهتمام جدی در این مسیر دارد.

مدیر کل جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: اکنون ۸۰ واحد بسته‌بندی و فرآوری خرما در استان بوشهر فعال است و ۹۰ هزار از خرما و رطب استان را پوشش می‌دهد و برای افزایش واحدهای بسته‌بندی خرما نهایت تلاش خود را می‌بینید.

منفرد اضافه کرد: کاهش ضایعات و جلوگیری از فاسد شدن رطب و خرما و همچنین استقبال بیشتر از هدف بسته‌بندی با کیفیت، از صنایع بسته‌بندی خرماست و توسعه این صنعت نقش اساسی در بهبود وضعیت معیشت نخلداران خواهد داشت.