آماده ریزش بیشتر قیمت نقره باشید| تعیین نقاط حمایت و مقاومت پیش روی نقره


به بازار، قیمت نقره در چند روز گذشته گزارش به روند نزولی خود ادامه داد و سرمایه‌گذاران از بیم ورود در طول ماه‌های آینده از بازار این فلزات گرانبها خودداری می‌کنند. در حال حاضر، هر انس نقره با قیمت ۱۹.۳۱ دلار می شود که حدود ۳۵ درصد کمتر از بالاترین قیمت این فلز گرانبها در ژانویه سال گذشته است. حرکت قیمت نقره مانند گذشته مطابق با قیمت طلا است که با کاهش قیمت به حدود ۱۷۴۰ دلار کاهش یافته است.

قیمت نقره و دلار قدرتمند
قیمت نقره بنا به چندین منطقه تحت فشار فروش شدید قرار گرفته است. نخست دلار آمریکا به بازگشت قوی خود ادامه داده و فدرال رزرو به سیاست های تهاجمی خود ادامه می دهد. شاخص دلار نیز به بالاترین حد طی بیش از ۲۰ سال گذشته رسیده است. معمولاً در دوره‌هایی که دلار آمریکا قوی به نظر می‌رسد، قیمت نقره در بازار ضعیف است. چشم انداز نقره برای ماه های آینده نیز بر اساس همین دلیل، بیشتر روشن نیست.

دوم، عرضه بیشتر نقره به بازار کاهش می یابد. در چند ماه گذشته، تعداد زیادی از شرکت‌های نقره برای کاهش قیمت‌ها، خود را افزایش داده‌اند.

سوم، از آنجایی که نقره یک صنعتی است، قیمت آن به دلیل افزایش خطرات رکود کاهش یافته است. اکثر تحلیلگران بر این باورند که سیاست های جنگ طلبانه بانک‌های مرکزی مانند فدرال رزرو، بانک مرکزی اروپا و بانک انگلستان، جهان را به سمت چپ سوق می‌دهند. با این حساب باید بدانیم که نقره نیز مانند طلا در دوره های رکود ضعیف عمل می کند.

پیش بینی قیمت نقره

آماده ریزش بیشتر قیمت نقره باشید|  تعیین نقاط حمایت و مقاومت پیش روی نقره

نمودار روزانه قیمت نقره نشان می دهد که قیمت این فلز گرانبها طی چند روز گذشته در یک روند نزولی قوی قرار دارد و اکنون به زیر نقطه حمایت مهم در 21.20 دلار حرکت کرده است.

میانگین متحرک ۲۵ هفته ای و ۵۰ هفته ای یک الگوی متقاطع نزولی ایجاد کردند و این در حالیست که نوسانگر استوکاستیک به زیر سطح فروش بیش از حد رسیده است. قیمت نقره همچنین به سطح اصلاحی فیبوناچی 61.8% نزدیک می شود و بنابراین احتمال زیاد خواهد شد. زیرا فروشندگان حمایت کلیدی مد نظر خود را در ۱۸ هدف قرار می دهند. حرکت به بالای مقاومت در ۲۱.۲۰ دلار، دیدگاه نزولی را باطل می کند.

نقاط مقاومت و حمایت پیش روی قیمت نقره نیز به ترتیب عبارتند از: ۱۹.۷۳ دلار و ۱۸.۷۵ دلار.