آغاز فعالیت سامانه «شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی»به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،ناصر باقری‌مقدم به تصویب آیین‌نامه جذب و نگهداری سرمایه انسانی استعداد برتر و نخبه در دستگاه‌های اجرایی در هیات وزیران در اسفندماه ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: این آیین‌نامه که به پیشنهاد مشترک بنیاد ملی نخبگان و سازمان اداری و استخدامی کشور تصویب شده تمامی دستگاه‌های اجرایی را به جذب و نگهداشت استعدادهای برتر و نخبه مکلف کرده است.

وی ادامه داد: از این‌رو و به منظور شناسایی نخبگان و مستعدان برتر در زمینه‌های تخصصی، نظام اداری و حکمرانی که علاقه‌مند به جذب و اشتغال در فعالیت‌های اجرایی هستند، سامانه «شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی کشور» در بنیاد ملی نخبگان راه‌اندازی شده است.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان یادآور شد: دانش آموختگان دانشگاه‌ها و موسسات عالی کشور و دانشجویان سال آخر تحصیل می‌توانند برای استفاده از این تسهیلات از امروز (یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه تا ۱۰ خرداد ماه (در فراخوان اول) جهت تشکیل و یا تکمیل پرونده و ثبت درخواست به سامانه سینا به آدرس https://sina.bmn.ir/ مراجعه و اطلاعات خود را در این سامانه بارگذاری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، باقری مقدم ادامه داد: پس از بررسی اولیه اطلاعات افراد، پرونده متقاضی به کارگروه تخصصی مربوطه ارسال می شود و درصورت تایید، براساس تخصص و توانمندی داوطلبان و همچنین نیاز دستگاه‌های اجرایی، متقاضیان شناسایی شده پس از طی دوره‌های توانمندسازی توسط سازمان امور اداری و استخدامی به دستگاه‌ها معرفی ‌می‌شوند.

وی افزود: همچنین به به زودی امکان رصد چگونگی جذب و بکارگیری نخبگان در دستگاه‌های اجرایی کشور بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان به آدرس bmn.ir فراهم شده و این بنیاد بنا دارد با ارایه گزارش‌های منظم، آخرین آمار اشتغال نخبگان در کشور، براساس این مصوبه را به اطلاع مردم و مسوولین برساند.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان ابراز امیدواری کرد: اجرایی سازی این مصوبه با ارایه سازوکار شفاف و قابل اجرا، علاوه بر ایجاد امکان اشتغال برای نخبگان و مستعدان برتر، گامی باشد در راستای حل مشکلات دستگاه‌های اجرایی که به حل مسایل واقعی توسط نخبگان و مدیریت تحولات کشور توسط این افراد منتج شود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/