آغاز فعالیت سامانه تخصیص یکپارچه خودرو از امروزبه گزارش بازار، اجراي بند 5 از دستورات ابلاغي رئيسجمهوري در خصوص توليد خودرو براي ايجاد شفافيت و رضايتمندي مردم، سامانه يكپارچه تخصيص خودرو از امروز ساعت 12 در نشاني sale.iranecar.com در دسترس است.

گزارش این گزارش در روزهای یکشنبه و دوشنبه، کاربران می‌توانند از بخش‌های مختلف فروش خودرو استفاده کنند که از همه شرکت‌های خودروسازی ارائه‌شده، مشخص می‌شود و از روز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، امکان ثبت نام در سامانه ارائه می‌شود.

همچنین؛ در اولین دوره فروش خودرو در این سامانه، بازه زمانی یک هفته برای ثبت نام هفته در نظر گرفته شده است و تقدم یا تأخر ثبت شده است، هیچ زمانی بر قرعه کشی و شانس برنده شدن نخواهد بود و مراسم قرعه کشی با نظارت سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان انجام می شود.

پیشنهاد خودرو خودرو این سامانه بسیار متنوع و چند برابر دوره‌های پیشین خواهد بود و همه خودروسازان موظفند همه محصولات خودروهای خودروهای سواری خود را در این یکپارچه عرضه کنند و هیچ‌گونه استثنایی برای تخصیص خودرو به سایر خودروها از این سامانه وجود ندارد.

روند فروش خودرو در این سامانه شفاف است و به این شکل از تلاطم بازار، بازارسازی و استفاده از سوداگران و تضییع حقوق مردم جلوگیری خواهد کرد.