آب گیلاس قاتل فشار خون بالا است – دکتر روی هادیمیان


آب گیلاس قاتل فشار خون بالا

فشار خون بالا یکی از مهمترین مشکلات سلامتی است که می تواند منجر به بیماری های قلبی و مغزی شود. هنگامی که فشار خون کنترل نمی شود ، می تواند منجر به عوارضی در بدن انسان شود ، مانند بیماری های قلبی و سکته مغزی. محققان انگلیسی اخیراً دریافتند که مصرف آب گیلاس تأثیر مشابه داروهای ضد فشار خون دارد و ممکن است یک درمان م effectiveثر برای فشار خون بالا باشد.

یکی از اولین خطوط دفاعی در برابر فشار خون بالا رژیم غذایی است. به طور کلی ، رژیم غذایی مناسب برای فشار خون می تواند به شما در سالم نگه داشتن خون بدون عوارض جانبی داروها کمک کند. علاوه بر برخی غذاها که می توانند فشار خون شما را کاهش دهند ، برخی از انواع نوشیدنی ها نیز می توانند به شما کمک کنند. آنها می توانند مفید باشند.

محققان انگلیسی اخیراً دریافتند که مصرف آب گیلاس تأثیر مشابه داروهای ضد فشار خون دارد و ممکن است یک درمان م effectiveثر برای فشار خون بالا باشد.

محققان دانشگاه نورتومبرلند دریافتند افرادی که 60 میلی لیتر کنسانتره گیلاس رقیق شده با آب می نوشند ، فشار خون آنها در عرض سه ساعت هفت درصد کاهش می یابد. این میزان برای کاهش خطر سکته مغزی تا 38 درصد یا بیماری قلبی تا 23 درصد کافی است و می تواند معجزه کند.

بسیاری از مردم در سراسر جهان از فشار خون بالا رنج می برند که در صورت عدم درمان ، خطر حمله قلبی ، نارسایی قلبی ، بیماری کلیوی ، سکته مغزی و زوال عقل را افزایش می دهد.

بر اساس مطالعه چندین فرد و گروه با 60 میلی لیتر کنسانتره گیلاس رقیق شده با 100 میلی لیتر آب و چند نفر با شربت ساده و آب میوه ، آنها به این نتیجه رسیدند که افرادی که از کنسانتره گیلاس به عنوان یک درمان فوری برای فشار خون بالا استفاده می کردند. در مقایسه با افرادی که شربت های طعم دار میوه می نوشیدند ، حداکثر فشار خون آنها 7 درصد کاهش یافته بود.

محققان تأثیر آب گیلاس بر فشار خون بالا را به منبع غنی اسیدهای فنولیک میوه نسبت می دهند ، نوعی آنتی اکسیدان که به طور طبیعی در میوه تولید می شود. محققان همچنین دریافتند که بیشترین تأثیر بر فشار خون زمانی رخ داد که سطح دو اسید فنولیک ، اسید وانیل و اسید پروتوکاتکوئیک در خون بیماران به اوج خود رسید.

آنها می گویند: “بیشتر بیماری های قلبی عروقی ناشی از عوامل خطری هستند که می توان آنها را کنترل ، درمان یا اصلاح کرد ، از جمله فشار خون بالا ، کلسترول ، چاقی ، مصرف دخانیات ، عدم فعالیت بدنی و دیابت.”

دیدگاهتان را بنویسید