آئین نکوداشت شیخ صدوق برگزار می‌شودبه گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت‌الاسلام سید محمد سیدی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان، اظهار کرد: ۱۵ اردیبهشت در تقویم کشورمان به عنوان روز بزرگداشت مقام شیخ صدوق ثبت شده و در این روز مراکز علمی به تبیین جایگاه بزرگ این شخصیت جهان اسلام و تشیع می‌پردازند.

وی گفت: باید با الگوگیری از شخصیت شیخ صدوق‌ به عنوان نماد اخلاق، علم و معنویت، نسبت به پرورش و تربیت نخبگانی در حوزه‌های علمی کشور اعم از حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها اقدام شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری با تاکید بر اینکه شخصیت شیخ صدوق برای اهالی ری شناخته شده است، بیان کرد: مراسم نکوداشت این عالم برجسته روز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه با حضور چهره‌های علمی و فرهنگی و علماء غیر ایرانی که به خودی خود بلندگویی برای معرفی شیخ المحدثین شیخ صدوق خواهند بود، برگزار می‌شود.

سیدی خاطرنشان کرد: آیت‌الله حسینی بوشهری از اساتید حوزه علمیه سخنران این آئین نکوداشت است.

وی عنوان کرد: محتوای فرهنگی و رسانه‌ای با محوریت معرفی ابعاد شخصیتی و علمی شیخ صدوق تهیه شده و در حوزه‌های درون و برون مرزی منعکس می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری معرفی چهره علمی، اخلاقی و معنوی شیخ صدوق را از اهداف برگزاری این آئین معنوی دانست و افزود: بایستی از این فرصت برای معرفی داشته‌های فرهنگی، مذهبی و علمی شهرستان ری به نحو مطلوب بهره برد.

سیدی با تاکید بر ضرورت شناساندن شخصیت شیخ صدوق به نسل امروز، تصریح کرد: در این راستا برنامه‌های فرهنگی برای گروه‌های سنی کودکان، نوجوانان و جوانان با هدف معرفی ابعاد شخصیتی وی برگزار شده و استمرار می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه ۲۹۰ جلد کتاب از شیخ صدوق موجود است، ادامه داد: پیشنهاد می‌شود روز بزرگداشت مقام شیخ صدوق به عنوان روز ری تعیین شود.

انتهای پیام/*